Felmerült ma egy vitában, hogy a keresztény hit, és a krisztusi erkölcs ellentétben áll-e azzal, ha valaki a nemzeti célok védelmének kérdésében védekező álláspontra helyezkedik azon társadalmi rétegekkel szemben, akik folyamatosan a magyarság ellen áskálódnak.

Pontosan tudom, hogy sokak szemében igen erősen szalonképtelen mozzanatnak tűnhet Szálasi Ferencre hivatkozni, de mivel az ő népbírósági tárgyalásán is felvetődött ez a téma, a legjobb, ha egy pillanatra elvonatkoztatunk a személyéhez kötött vélt vagy valós képzetektől, és önmagukban az adott kérdéssel kapcsolatos gondolatait vetjük górcső alá.

Elnök: (...) Tudatában van Ön a krisztusi tanoknak?

Szálasi: Úgy vélem, hogy igen.

Elnök: Mit szólt volna Krisztus az Önök faji elméletéhez?

Szálasi: Krisztus tanával egyáltalán nem áll ellentétben a faj­nemesítés.

Elnök: Krisztus nem a fajra helyezte erkölcstanának alapjait és nem arra, hogy megkülönböztetést tegyünk faj és faj között, hanem azt mondotta: szeresd felebarátodat.

Szálasi: A felebaráti szeretet arra vonatkozik, aki mint feleba­rát viselkedik, de nem arra, aki nem akarja tudomásul venni, hogy felebaráti kötelességei vannak. (Zaj.) A hungarizmus erkölcsi elvei egyáltalában nem a fajelméleten alapszanak. Meglehet, hogy a német nemzetiszocializmus gyakorlata ezt csinálta, de nekünk egyáltalán nem ez volt az elvünk.

Elnök: Nincs alacsonyabbrendű és magasabbrendű faj. Hogy Önt hova vitte a fajelmélet, mutatja, hogy elfogadták a magyar­ság másodrendű fajiságát a germánság után.

Szálasi: Egyáltalában nem. Én tudom, hogy a hungarizmus mit tartalmaz.

Elnök: Én is tudom, hogy a német hitlerizmus mit tartalmaz.

Szálasi: Semmi közünk nincs hozzá. A hungarizmus nem hitle­rizmus.

  • Forrás: Népbírósági jegyzőkönyv, innen

Mint látható, hatalmas baromság Hitler fajelméletét összemosni a hungarista építkezéssel, vagy akár a magyarságért tenni nem kívánó elemek külön kategóriaként való kezelésével. (Ez teljesen egyértelmű, elvégre ebben a kérdésben nyilvánvalóan a legkompetensebb ember szólal meg a fenti szövegben.) Valamint ugyanígy végletesen felületes szemlélődésre vall, ha valaki összeférhetetlenséget lát a józan önvédelmi mozzanatok, és a kereszténység tanításai között, hiszen aki a magyarság érdekeinek szolgálatában cselekszik, az a keresztényi szeretet jegyében joggal érdemli ki, hogy nemzetünkhöz tartozónak tekintsük őt.

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!